Rozwód to bardzo przykry temat, zwłaszcza gdy poza podziałem wspólnym przeżyć i majątku, dochodzi do decyzji, kto sprawuje opiekę nad dzieckiem. Oczywiście o wiele trudniej wychowywać dziecko samodzielnie. Jeśli dodatkowo dawny partner nie płaci alimentów, problemy się mnożą.

Ubieganie się o prawa rodzicielskie jest trudnym procesem, które rozbija serca rodziny. Dziecko czuje, że zostaje komuś przydzielone, z kolei jeden rodzic będzie musiał stawić czoła wyzwaniu stworzonemu dla dwojga osób. Zazwyczaj z dzieckiem zostają kobiety a mężczyźni płacą alimenty… lub nie.

Obiecywał, że będzie płacić

Często się zdarza, że pary chcą rozstać się w zgodzie. To bardzo dobre rozwiązanie, niestety często stanowi połączenie relacji oprawcy i ofiary. Pełne zaufania kobiety, nie chcą sprawiać problemów mężczyznom, z którymi były. Dochodzi do porozumienia się bez odpowiedniego wsparcia prawników i często kończy się to fatalnie – były partner nie daje znaków życia i nie płaci alimentów.

Dlaczego warto wybrać się po poradę prawnika?

Jak widać, choćbyśmy bardzo chcieli, nie zawsze jesteśmy w stanie dogadać się z byłym partnerem. W takich sytuacjach konieczna jest ingerencja sądu. W końcu to nie nasza wina, że brakuje pieniędzy gdy naprawdę robimy co się da. Należy udać się po radę w sprawie alimentów na dziecko do specjalisty, który nie będzie bagatelizować naszej sytuacji. Dzięki wsparciu prawnika, mamy duże szanse na wywalczenie odpowiedniej kwoty niezbędnej do zagwarantowania dziecku podstawowych potrzeb.

Matki często zostają same z problemem. Nie wiedzą, gdzie udać się po radę a za problemy obwiniają siebie. Pamiętajmy, że dziecko to odpowiedzialność dwojga osób, które zdecydowały się na jego posiadanie. Mężczyźni nie powinni zwalniać się z obowiązku sprawowania jakiejkolwiek opieki, która miałaby polegać choćby na wsparciu materialnym. Alimenty to zabezpieczenie dla rozbitych rodzin, dlatego nie powinno się odczuwać wstydu w momencie ubiegania się o odpowiednie wsparcie materialne od byłego partnera.