Nie mamy wyznaczonego czasu na naukę, bowiem uczymy się przecież całe życie. Nie ważne czy masz 20 czy 40 lat, jeżeli chcesz się dokształcić w danym kierunku czy podszlifować swój angielski, śmiało! Nic nie stoi Ci przecież na przeszkodzie.

Kursy języka angielskiego dla dorosłych

Zazwyczaj zastanawiamy się nad tym czy nauka którą nabyliśmy w szkole wystarczy by móc się dobrze komunikować? A może mamy blokadę by swobodnie się wypowiadać? Dlatego z pomocą przychodzą nam kursy językowe. Ale jak wybrać te które będą nam pasowały i z których nauczymy się najwięcej?

Na rynku wiele szkół oferuję zazwyczaj kilka metody nauczania, najbardziej popularnymi są:

  • Direct method for english
  • Mindbreaker present tense
  • Mindbreaker past tense

Ale skąd mamy wiedzieć która będzie dla nas odpowiednia? Przede wszystkim musimy ustalić na jakim poziomie posługujemy się językiem angielskim i jaki poziom chcemy osiągnąć. W tej decyzji może nam pomóc rozmowa z nauczycielami danych kursów, lub testów które bardzo często możemy znaleźć na ich stronach.

Jedna z lepszych metod nauczania

W większości szkół czy kursów spotkamy się z metodą bezpośrednią czyli – Direct Method For English. Miedzy innymi taką metodę stosuje szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ 

Polega ona na skupieniu się na uczniu, i odblokowaniu zahamować w posługiwaniu się językiem obcym. Tutaj najważniejsi jesteśmy my, natomiast nauka oparta jest na powtarzaniu lekcji i dokładaniu nowych dziedzin, przy czym wszystko oparte jest na tym byśmy bardziej otwarli się na rozmowę w języku obcym.

Metoda bezpośrednia daje nam niejako gwarancję polepszenia naszych umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim w mowie i piśmie, bowiem cieszy się ona sporym zainteresowaniem wśród kursantów. W metodach tradycyjnych duży nacisk kładziony jest na gramatykę i poprawność wypowiedzi, a w metodach bezpośrednich uczymy się swobodnej komunikacji. 

To od nas zależy jaką metodę wybierzemy i jak będziemy chcieli się uczyć, czy to przez kurs czy przez szkołę. Jedno jest pewne na naukę nigdy nie jest za późno.