Nauka
Nigdy nie jest późno na naukę języka obcego

Nie mamy wyznaczonego czasu na naukę, bowiem uczymy się przecież całe życie. Nie ważne czy masz 20 czy 40 lat, jeżeli chcesz się dokształcić w danym kierunku czy podszlifować swój angielski, śmiało! Nic nie stoi Ci przecież na przeszkodzie.

Kursy języka angielskiego dla dorosłych

Zazwyczaj zastanawiamy się nad tym czy nauka którą nabyliśmy w szkole wystarczy by móc się dobrze komunikować? A może mamy blokadę by swobodnie się wypowiadać? Dlatego z pomocą przychodzą nam kursy językowe. Ale jak wybrać te które będą nam pasowały i z których nauczymy się najwięcej?

Na rynku wiele szkół oferuję zazwyczaj kilka metody nauczania, najbardziej popularnymi są:

  • Direct method for english
  • Mindbreaker present tense
  • Mindbreaker past tense

Ale skąd mamy wiedzieć która będzie dla nas odpowiednia? Przede wszystkim musimy ustalić na jakim poziomie posługujemy się językiem angielskim i jaki poziom chcemy osiągnąć. W tej decyzji może nam pomóc rozmowa z nauczycielami danych kursów, lub testów które bardzo często możemy znaleźć na ich stronach.

Jedna z lepszych metod nauczania

W większości szkół czy kursów spotkamy się z metodą bezpośrednią czyli – Direct Method For English. Miedzy innymi taką metodę stosuje szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ 

Polega ona na skupieniu się na uczniu, i odblokowaniu zahamować w posługiwaniu się językiem obcym. Tutaj najważniejsi jesteśmy my, natomiast nauka oparta jest na powtarzaniu lekcji i dokładaniu nowych dziedzin, przy czym wszystko oparte jest na tym byśmy bardziej otwarli się na rozmowę w języku obcym.

Metoda bezpośrednia daje nam niejako gwarancję polepszenia naszych umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim w mowie i piśmie, bowiem cieszy się ona sporym zainteresowaniem wśród kursantów. W metodach tradycyjnych duży nacisk kładziony jest na gramatykę i poprawność wypowiedzi, a w metodach bezpośrednich uczymy się swobodnej komunikacji. 

To od nas zależy jaką metodę wybierzemy i jak będziemy chcieli się uczyć, czy to przez kurs czy przez szkołę. Jedno jest pewne na naukę nigdy nie jest za późno.

About the author

Related Post