Potrzebujesz gotówki, ale jesteś zadłużony, a przy okazji wpisany w BIK i KRD? Twoja zdolność kredytowa jest bardzo niska i tradycyjny kredyt odpada? Jeśli potrzebujesz szybko gotówki, to jeszcze nic straconego! Kredyt pod zastaw auta to bardzo popularny sposób dla ludzi, którzy nie mogą starać się o tradycyjny kredyt. Wystarczy posiadać nowy samochód i spełnić bardzo proste wymagania, aby takowy otrzymać! Jeżeli chcesz poznać szczegóły, jakie warunki należy spełnić i na czym taka pożyczka polega – czytaj dalej. 

Kredyt pod zastaw samochodu – co musisz wiedzieć? 

Kredyt taki udzielany jest osobom, które zdecydują się, w ramach zabezpieczenia dla pożyczkodawcy, zastawić swój samochód. Sprawa wygląda następująco – jeżeli spłacasz należność, będziesz mógł zatrzymać swój ukochany pojazd. Jeżeli jednak nie płacisz rat kredytowych to niestety stracisz samochód. Kwota, którą uzyskamy za zastaw samochodu różni się, w zależności od posiadanego przez nas samochodu. Należy pamiętać, że mimo otrzymania kredytu pod zastaw samochodu nadal będziemy mogli korzystać z naszego auta. Oczywiście istnieje również możliwość wzięcia kredytu, zastawiając inne, równie wartościowe rzeczy, które posiadamy. To rozwiązanie jednak jest o wiele bezpieczniejsze, aniżeli zastaw naszych posiadłości.

Kredyt pod zastaw samochodu – kto może ją otrzymać?

O kredyt takowy może starać się każdy właściciel auta, który jest jedynym właścicielem tego pojazdu.  Samochód nie może być dzielony z innymi osobami. Ratę kredytu, oraz kwotę, którą otrzymamy możemy sprawdzić za pomocą kalkulatora. Osoby z niską zdolnością kredytową również mogą starać się o takowy kredyt. Jak również takie, które posiadają aktywne zajęcia komornicze albo wpisane są w KRD i BIK. Dlatego jest to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki, a nie spełniają ww. warunków udzielenia kredytów na tradycyjnych warunkach.

Kredyt pod zastaw samochodu – jak wygląda sprawa formalności?

Jeżeli pożyczkodawca zaakceptował nasz formularz, a my warunki – będziemy poproszeni przez kredytodawcę o wpisanie go jako współwłaściciel samochodu. W ten sposób parabank będzie zabezpieczony przed nie spłacaniem rat kredytu. Aby to zrobić, musimy wybrać się do najbliższego wydziału komunikacji, a następnie wypełnić odpowiedni wniosek. Po jego złożeniu otrzymamy potwierdzenie wpisu, który musimy dostarczyć kredytodawcy. Jeśli wszystko wykonaliśmy poprawnie – gotówki możemy spodziewać się do 48h od złożenia potwierdzenia wpisu. 
Mamy nadzieję, że artykuł ten okazał się pomocny. Jeżeli jesteście zainteresowani kredytem pod zastaw auta, to zapraszamy na https://autokapital.pl. Znajdziecie tam ofertę, regulamin oraz kalkulator, który pomoże wam w podjęciu decyzji. Oczywiście będziecie mogli również złożyć wniosek, bez konieczności wychodzenia z domu!