Okulary przeciwsłoneczne to niezbędne akcesorium niezależnie od pory roku. Podstawową funkcją, jaką pełnią soczewki przeciwsłoneczne jest ochrona oczu przed negatywnym wpływem promieniowania UV. W rzeczywistości równie groźne dla nas i naszych oczu może być też olśnienie wywołane przez spolaryzowane światło słoneczne, dlatego w salonach optycznych dostępne są również przeciwsłoneczne szkła polaryzacyjne. Czym charakteryzują się soczewki z filtrem polaryzacyjnym i dlaczego warto korzystać z ich ochrony niezależnie od pory roku?

Jak działają przeciwsłoneczne szkła polaryzacyjne?

Szkła polaryzacyjne redukują efekt olśnienia wywołany światłem odbitym od mokrych i gładkich powierzchni. Szczególnie nieprzyjemne i niebezpieczne, np. dla kierowców może być olśnienie promieniami słonecznymi odbitymi od mokrej drogi, kałuż, śniegu czy karoserii nadjeżdżających samochodów. Warto przy tym zaznaczyć, że zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie radzą sobie z eliminacją spolaryzowanego światła, dlatego jedyną pełną ochronę przed dekoncentrującym odbitym światłem słonecznym w praktyce stanowią dobrej klasy soczewki polaryzacyjne. Najnowocześniejsze szkła okularowe z filtrem polaryzacyjnym gwarantują też zdecydowanie lepszą jakość widzenia niż klasyczne soczewki przeciwsłoneczne. Dobrym tego przykładem są soczewki polaryzacyjne SEIKO POLARTHIN zaprojektowane przez producenta najbardziej innowacyjnych rozwiązań optycznych, czyli SEIKO. Szkła polaryzacyjne SEIKO POLARTHIN to najcieńsze, najlżejsze, a co za tym idzie najbardziej stylowe przeciwsłoneczne soczewki z polaryzacją, które dodatkowo podnoszą kontrast widzenia, poprawiają percepcję barw i oczywiście w 100% chronią przed olśnieniem i negatywnym wpływem promieniowania UVA i UVB.

Okulary z polaryzacją i ich zalety

Okulary wyposażone w szkła polaryzacyjne oferują zdecydowanie większy komfort widzenia niż standardowe soczewki przeciwsłoneczne. Niezależnie od tego, gdzie przebywa ich użytkownik: nad jeziorem w lecie, na jesiennym spacerze w lesie czy na stoku narciarskim zimą, okulary z polaryzacją zapewniają mu lepszą jakość widzenia, a przez to przyczyniają się do poprawy jego bezpieczeństwa. Przeciwsłoneczne okulary, w które wmontowano wysokiej jakości soczewki polaryzacyjne, takie jak soczewki SEIKO POLARTHIN pozwalają lepiej dostrzegać detale otoczenia i kolory. Ponieważ polaryzacyjne szkła eliminują uciążliwe refleksy odbitego światła i chronią przed szkodliwym wpływem słońca niezależnie od pory roku, oczy są w nich bardziej zrelaksowane i bezpieczne. Nie sposób nie zauważyć też, że nowoczesne okulary polaryzacyjne kuszą często bardzo stylowym wyglądem i oryginalnym designem.

Soczewki polaryzacyjne a ochrona oczu, jakość i komfort widzenia

Promieniowanie UV przyczynia się do rozwoju wielu chorób i schorzeń oczu, m.in. zaćmy, czy zwyrodnienia plamki żółtej. W pełnym słońcu, bez ochrony, jaką zapewniają soczewki przeciwsłoneczne, oczy narażone są na podrażnienie, przesuszenie i szybko się męczą. Długotrwałe mrużenie powiek i wytężanie wzroku, by mimo olśnienia dostrzec szczegóły oglądanych obiektów, możemy opłacić bólem głowy. Szkła polaryzacyjne blokują zarówno szkodliwe promieniowanie, jak i uciążliwe, irytujące i utrudniające widzenie odblaski. Oglądany przez soczewki z polaryzacją obraz jest wyraźny – wyposażeni w okulary polaryzacyjne lepiej widzimy kształty i kolory. Przeciwsłoneczne soczewki polaryzacyjne, zapobiegając olśnieniu, umożliwiają swobodną i bezpieczną jazdę samochodem. Bezpieczniejsi mogą czuć się też użytkownicy okularów z polaryzacją, podczas uprawiania sportu, zwłaszcza nad wodą lub w zaśnieżonym terenie.