Garaże to specyficzne miejsca a ich podłogi muszą być w stanie znieść wiele różnych sytuacji. Nie tylko są one narażone na kontakt z kołami naszego samochodu, ale także na uszkodzenia mechaniczne, takie jak narzędzia wypadające nam z dłoni, lub zabrudzenia chemiczne, czego przykładem może być choćby wylany olej samochodowy. Właśnie z tego powodu, system podłogowy umieszczany w garażu, powinien być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim wytrzymały i odporny. Do garażu z powodzeniem możemy zastosować płyty R-Tile, lub posadzkę żywiczną. Który z tych systemów podłogowych, lepiej sprawdzi się w garażowych warunkach?

Posadzka żywiczna vs płyty R-Tile – co będzie lepsze do garażu?

Zarówno płyty R-Tile, jak i posadzka wykonana z żywicy, są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Jedno i drugie z powodzeniem nada się do garażu, oraz zagwarantuje nam niezbędny poziom estetyki. Oba te systemy podłogowe są z powodzeniem montowane w fabrykach czy halach przemysłowych, gdzie są narażone na znacznie więcej czynników zewnętrznych, niż czeka je we wnętrzu naszego garażu, więc jeśli chodzi o niezbędną wytrzymałość, zarówno płyty R-Tile jak i posadzka żywiczna, będą dobrym wyborem do umiejscowienia w garażu.

Płyty R-Tile to łatwość montażu

Jedyna przewaga, jaką oferują płyty R-Tile względem posadzki żywicznych, jest łatwość montażu. To bardzo wdzięczny materiał pod tym względem, gdyż nie wymaga od nas ani niestandardowych umiejętności, ani specjalistycznych narzędzi. Jedyne czego będziemy potrzebować, jeśli chodzi o instalacje płyt R-Tile w naszym garażu, to gumowy młotek. Sama posadzka będzie gotowa od razu po jej montażu, co czyni cały proces jeszcze bardziej przyjemnym. Jedyne o czym warto pamiętać, to fakt że zakup systemu podłogowego nie jest czymś, przy czym warto oszczędzać każdy grosz. Tylko dobrej jakości produkty, takie jak te oferowane w sklepie Podłogi Częstochowa, są w stanie zapewnić nam odpowiedni poziom wytrzymałości i estetyki naszej podłogi. Oferta sklepu jest dostępna pod tym linkiem: https://centrumposadzek.com.pl.