ING Bank Śląski otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „Kredyt dla firmy” w rankingu „Portfel Roku Tygodnika Wprost”. Bank nagrodzono za usługę finansowanie dostawców, udostępnioną na Aleo – otwartej platformie zakupowej dla firm. Rozwiązanie to pozwala na sfinansowanie wybranych przez firmę faktur przed terminem płatności, w prosty i szybki sposób.

Finansowanie Dostawców jest rozwiązaniem skierowanym do przedsiębiorstw. Swoim działaniem przypomina odwrotny faktoring, w którym bank wcześniej spłaca zobowiązania swojego klienta oraz wydłuża ich pierwotny termin spłaty. Dzięki temu klient banku w sprawny sposób może zyskać dodatkową płynność finansową.

– Popularność tego nowoczesnego rozwiązania potwierdza rosnąca liczba sfinansowanych faktur i dołączających do programu klientów i ich dostawców. Od początku roku liczba klientów korzystających z usług podwoiła się. Stale dopasowujemy produkt do zgłaszanych przez użytkowników potrzeb, przez co zyskuje on na atrakcyjności – powiedział Michał Bolesławski, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej.

„Portfel Roku Tygodnika Wprost” to nagroda dla najlepszych firm w branży finansowej. Celem rankingu jest promocja najciekawszych, nowych na rynku produktów i usług finansowych. Jego uczestnikami są banki i instytucje pośredniczące w obrocie finansowym, firmy doradcze oraz firmy związane z usługami dla sektora bankowego.

Laureaci konkursu „Portfel Roku” są wybierani przez komisję, która w podjęciu swojej decyzji kieruje się innowacyjnością oferty i jej nastawieniem na klienta.