Nieruchomości
Mieszkanie w kamienicy – wady i zalety

Zapewne wiele razy, gdy przeglądaliście oferty wynajmu pojawiały się propozycje mieszkań zarówno w bloku, jak i w kamienicy. Jak wiadomo, każda z tych opcji ma jakieś wady i zalety. Niewątpliwie miłośników sztuki architektonicznej powinno zainteresować mieszkanie w kamienicy. Z jakimi jednak problemami będziemy musieli się liczyć, jeśli wybierzemy tę opcję?

Mieszkanie w kamienicy – plusy

Oczywiście najbardziej przekonującym plusem dla wszystkich miłośników stylowych i klimatycznych wnętrz są przede wszystkim stare mury, zwarta zabudowa oraz niezwykle stylowa architektura. Mieszkania w kamienicach są przede wszystkim bardziej przestronne – wysokie sufity i duże okna to główna zaleta mieszkania w kamienicy. Po pierwsze, mamy bardzo wiele możliwości aranżacji, a po drugie – wpada tu więcej naturalnego światła.

Kolejnym plusem są grube ściany. Co się z tym wiąże, nie musimy przejmować się hałasami, dobiegającymi zza ściany. W tym przypadku głośni sąsiedzi nie będą nam straszni. Dobrze wiemy, jaką zmorą są sąsiedzi w blokach, którym zachce się remontów o 8 rano. Sąsiad wierci, a Ty masz wrażanie, że drży cały blok.

Następna zaleta kamienic to lokalizacja, ponieważ znajdują się one zwykle blisko centrum. Nie musimy więc tracić czasu na dojazdy do szkoły czy pracy, a przy okazji mamy pod nosem wiele sklepów, restauracji czy barów.

Mieszkanie w kamienicy – minusy

No dobrze, ale mieszkanie w kamienicy ma także kilka poważnych wad. Przede wszystkim musimy tutaj zwrócić uwagę na stan techniczny budynku, który niestety częstą jest opłakany i zaniedbywany przez właściciela budynku. Można by tu wymienić chociażby krzywe ściany, nieszczelne okna czy stare instalacje. Musimy liczyć się z cieknącymi rurami czy powiewem chłodu od okien. To oczywiście będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami, które będziemy musieli wydać na generalny remont. Bardziej przestronne pomieszczenia to także wyższe koszty ogrzewania. Kupując mieszkanie w kamienicy zwykle mamy do czynienia z odnowionymi, ale bardzo drogimi mieszkaniami albo z tańszymi lokalami, które jednak wewnątrz pamiętają jeszcze czasy Gierka.

Jeśli chcemy znaleźć mieszkanie w kamienicy, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google frazę: “kupię mieszkanie Lubin – kamienica” (http://nieruchomoscilubin.com/).

About the author

Related Post