Posadzka w garażu jest narażona na wyjątkowe obciążenie i zabrudzenia. Smary czy oleje silnikowe to część czynników, na których działanie musi być odporna podłoga garażowa. Dlatego już na etapie projektowania, należy skupić uwagę na jej wytrzymałości. Do ochrony nawierzchni w garażu najczęściej stosuje się płytki, jednak warto rozważyć inne, alternatywne rozwiązania. Do garażu i pomieszczeń technicznych sprawdzą się idealnie posadzki betonowe.

Beton w garażu

Najłatwiejszym sposobem na wykończenie podłogi w garażu jest zastosowanie zbrojonej wylewki betonowej. Wylewka stworzy nam solidną, odporną na uszkodzenia mechaniczne posadzkę. Nie będzie ona śliska i wytrzyma każde obciążenie. Chcąc zmniejszyć chłonność posadzki z surowego betonu, a także ułatwić jej czyszczenie, warto ją zaimpregnować impregnatem do betonu. Te bezbarwne, gotowe do użycia preparaty – nanosi się pędzlem lub wałkiem bezpośrednio na beton, nie wymagane jest wcześniejsze gruntowanie.

Taki zabieg impregnacyjny należy powtarzać co 3-4 lata. Ciekawostką jest, że jeśli chcemy podnieść walory estetyczne betonu, możemy zmienić jego naturalną, szarą barwę. Pomogą nam w tym farby przeznaczone do tego typu posadzek. Wystarczy nanieść je na podłoże i gotowe. Beton Olesno po takiej impregnacji, wytrzyma przez wiele lat eksploatacji, bez konieczności wymiany.

Ważne aspekty podczas wyboru betonu

Wykańczając garaż, ważne jest, jakich materiałów chcemy użyć na podłogę. Muszą one bowiem być wytrzymałe i antypoślizgowe. Dobrze, by były równocześnie odporne na uszkodzenia, szorowanie i ścieranie, gdyż będą intensywnie eksploatowane. Dobierając beton należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak:

  • konsystencja,
  • gęstość zbrojenia,
  • możliwość wystąpienia czynników korozyjnych.

Beton składa się z prostych składników, jednak, aby mógł być on uznawany za kompleksowy materiał budowlany musi być wcześniej odpowiednio zmieszany. Wymaga to wiedzy i rzetelnej informacji. Dziś oferowany beton stanowi bardzo ciekawe rozwiązanie architektoniczne.

Więcej na stronie: http://wlodar.com.pl/.