Inne
Stolica na weekend… w co się spakować?

Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stało się zwiedzani stolic- głównie europejskich- oraz większych miast w ciągu weekendu. Coraz trudniej nam bowiem wziąć długi urlop, natomiast liczne oferty tanich linii lotniczych czy promocje busów skłaniają nas właśnie ku weekendowym zagranicznym wojażom.

W co jednak spakować się na taką podróż? Przecież nie polecimy do Mediolanu z jedną sukienką, a jednocześnie nie będzie taszczyć ogromnej walizy! A zatem…

Rodzaje toreb podróżnych

Zacznijmy zatem od rozwiązania kwestii, w co w ogóle możemy się spakować? Najlepsza będzie oczywiście torba podróżna – lecz rozumiana nie jako klasyczna torba na ramię, ale jako zespół kilku różnych form bagażu. Zaliczyć do nich możemy…

Plecak podróżny

To przede wszystkim. Jego zaletą jest to, że w każdej sytuacji sobie z nim poradzimy. Możemy jednak zastanowić się – przecież mało kto lata z plecakiem.. A jednak nie jest to pomysł pozbawiony sensu. Jeśli zamierzamy bardzo dużo chodzić, nie wybieramy dużej stolicy, lecz jakąś mniejszą mieścinę albo też wycieczkę do niej, podróżujemy w bardziej niedostępne rejony to jednak plecak może okazać się bardziej wygodny.

Mini walizka

Najczęściej do samolotu wybierana jest mini walizka. Spełnia ona bowiem wymogi bagażu podręcznego praktycznie każdych linii lotniczych, a jej sztywna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo urządzeniom typu aparat czy tablet, które włożymy do środka. Co więcej – wszystkie ubrania będziemy mieć ładnie poukładane, a sama walizka będzie łatwa w transporcie.

Torba podróżna

Warto także rozważyć bardziej klasyczną formę torby podróżnej, czyli właśnie taką, która ma dwa uchwyty na ręce, długi pasek na ramię, jedną komorę główną, dodatkowe kieszenie. Tak wygląda najbardziej popularny model, jednak warto wiedzieć, że dzisiaj znajdziemy bez trudu także torby o wyglądzie zbliżonym do damskich, czy męskich toreb, jakie nosimy na co dzień. Ściany w takich torbach nie są sztywne, dzięki czemu można więcej rzeczy tam “upchnąć”.

źródło: https://sklep.puccini.pl/blog/jaka-torba-na-wyjazd-weekendow/

Jak wybrać torbę weekendową?

Nieważne na którą torbę się zdecydujemy – przy zakupie bowiem musimy kierować się jedną, bardzo ważną rzeczą, a mianowicie jakością materiału. Aby torba dobrze spełniała swoje funkcje musi on być wodoodporny, oporny na ścieranie, wytrzymały i łatwy w pielęgnacji.

Uniwersalna torba podróżna – czy istnieje?

Warto wiedzieć, że wspomniany pokrótce powyżej klasyczny model torby podróżnej uchodzi za uniwersalny. Utrzymany w jednolitych barwach znakomicie nadaje się na każdą okazję a ponadto – łączy w sobie zalety plecaka i walizki.

About the author

Related Post