Wiele szkół językowych oferuje, że dzięki nim nauczymy się angielskiego w miesiąc czy dwa. Niektórzy uczą się języka kilka, a nawet kilkanaście lat i wciąż nie potrafią opanować angielskiego. Czy więc rzeczywiście można się tego nauczyć w kilka miesięcy? Czy istnieje jakiś magiczny sposób, o którym nie wiemy?

Nauka a nasze możliwości

Wiele osób udowadnia, że można nauczyć się języka angielskiego w 3 miesiące. Nie twierdzimy, że to niemożliwe. Szybka nauka zależy jednak od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest chyba nasza motywacja. Jeśli nie będziemy mieć zapału do nauki, a słówka będziemy powtarzać od przypadku do przypadku, to raczej nie opanujemy szybko angielskiego. Trzy miesiące to naprawdę niewiele i żeby nauczyć się płynnie języka musielibyśmy chyba wziąć urlop na ten czas. Do tego dochodzi codzienna komunikacja w języku angielskim i dobry nauczyciel. A oprócz tego musimy wiedzieć, jaka metoda rzeczywiście jest dla nas najlepsza, bowiem nie każda metoda sprawdzi się w naszym przypadku.

Nauka wymaga przede wszystkim regularności i systematyczności. W 3 miesiące nie opanujemy języka, jeśli będziemy mu poświęcać 1 dzień w tygodniu. Musimy cały czas otaczać się angielskim – rozmawiać w tym języku z innymi, przeglądać anglojęzyczne artykuły czy oglądać zagraniczne filmy. W przeciwnym razie nie będzie możliwe opanowanie języka w tak krótkim czasie.

Nauka a nasze wymagania

Kolejna kwestia to nasze wymagania. Czas, jaki będziemy musieli poświęcić na naukę, zależy w głównej mierze od tego, w jakim stopniu chcemy opanować język. Wiadomo przecież, że nauka podstaw zajmie nam dużo mniej czasu niż opanowanie angielskiego na poziomie zaawansowanym. Przykładowo według klasyfikacji Rady Europy poziom B1 możemy osiągnąć po 360 godzinach efektywnej nauki. Żeby go osiągnąć w trzy miesiące, musielibyśmy codziennie poświęcać na naukę 4 godziny.

Jedno jest pewne. Nie istnieją żadne magiczne sposoby na szybką naukę. Przede wszystkim liczy się nasza sumienność i pracowitość. A jeśli interesuje Was szkoła języka angielskiego w Częstochowie, zajrzyjcie na stronę: http://tarkowski.edu.pl.