Inne
Jesteś młodym lekarzem i chcesz pozyskać pacjentów? – krótki poradnik

 

Młody, początkujący lekarz jest jak początkujący przedsiębiorca. Tak jak przedsiębiorca chce pozyskać klientów, tak lekarz pacjentów. Nie jest to wcale łatwe, ponieważ konkurencja jest duża. Jak wobec tegi rozwinąć swoją działalność? W dzisiejszych czasach większość ludzi, zwłaszcza tych młodszych, szuka wszystkiego w internecie, a więc również szuka lekarzy. Zatem pierwsze o czym powinieneś pamiętać, to zadbanie o swój wizerunek w sieci. Na to składa się kilka aspektów, które będą tworzyły spójny obraz Ciebie i Twojego gabinetu.

Strona internetowa dla lekarza

Pierwszą bardzo ważną sprawą jest strona internetowa, na której potencjalni pacjenci przeczytają o Tobie, Twoim gabinecie i zakresie badań, jakie oferujesz. Strona nie powinna być rozbudowana, ponieważ prawdopodobieństwo, że odbiorca przeczyta wszystkie treści jest znikome. Co zatem musi się znaleźć na takiej stronie? Krótka informacja o Tobie – ukończonych studiach, specjalizacji, kursach, posiadanych certyfikatach i ewentualnych publikacjach medycznych. To wzbudza zaufanie wśród pacjentów, którzy postrzegają Ciebie jako specjalistę, a przecież nim jesteś. Następnie warto umieścić zakres badań, cennik i oczywiście dane teleadresowe z mapą dojazdu. Poszczególne podstrony mogą szerzej opisywać zabiegi czy badania w zestawieniu z konkretnymi dolegliwościami i chorobami. Ciekawym pomysłem jest też prowadzenie bloga, na którym będziesz publikował krótkie artykuły dotyczące tematów związanych z leczeniem wszelakich chorób, profilaktyki, objawów, itp. Blog z jednej strony będzie atrakcyjny dla pacjentów, z drugiej sprawi, że Twoja strona będzie lepiej pozycjonowana w wyszukiwarce.

Fanpage na Facebooku

Jak już masz stworzoną stronę, umieszczone odpowiednio zoptymalizowane treści, to możesz pomyśleć o prowadzeniu strony gabinetu na Facebooku. Może się nawet zdarzyć, że to dzięki niej dotrzesz do znacznie większego grona odbiorców, a to za sprawą możliwości promowania np. postów, które publikujesz. Szczególnie w momencie, kiedy planujesz przeprowadzenie badań profilaktycznych, promowanie jest przydatne. W końcu chcesz pozyskać jak najwięcej pacjentów do udziału w badaniach – z korzyścią dla siebie i dla nich.

Warto pomyśleć o dobrym marketingu medycznym, bo ten z pewnością przyniesie wiele dobrego i pozwoli zaistnieć w branży, a ponadto umożliwi zdobycie zaufania pacjentów.

About the author

Related Post