Nieruchomości
Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Osoby, które planują sprzedaż mieszkania chcą zazwyczaj dokonać tego samodzielnie bez pośrednika. Jednak warto mieć agenta z tego względu, że posiada doświadczenie nie tylko w sprzedaży mieszkań, ale także szybkim załatwieniu formalności. Poza tym oznacza to oszczędność czasu.

Pierwszym krokiem do sprzedaży mieszkania jest oszacowanie jego wartości. Cena tutaj ma znaczenie. Gdy jest zbyt wysoka kupujący może się tymczasowo zniechęcić, natomiast zbyt niska może budzić wiele wątpliwości. Można zorientować się na rynku nieruchomości po ile jest cena za metr kwadratowy pomieszczenia. Cena będzie także zależała od osiedla w którym się znajduje. W centrum miasta mieszkania są droższe, natomiast na obrzeżach tańsze. W koszty wliczają się także ewentualne modernizacje jak ocieplanie budynku czy też centralne ogrzewanie. Samodzielne ustalenie ceny nieruchomości może wydawać się skomplikowane, dlatego warto się poradzić w tym celu eksperta, który oceni czy nie jest ona za wysoka.

Kiedy wszystko będzie już ustalone spokojnie można przejść do formalności. Potrzebne będą wszystkie dokumenty, które potwierdzą prawo własności. Będą potrzebne kiedy pojawią się potencjalni kupcy. Promocja oferty może być sporym wyzwaniem. Widzimy wiele ogłoszeń typu sprzedam mieszkanie Lubin na stronie http://nieruchomoscilubin.com/, gdzie wiele z tych ofert posiada dobre zdjęcia pomieszczenia. Warto zadbać o to, żeby były wyraźne i pokazywały mieszkanie w dobrym świetle. Sprzedając mieszkanie bez agenta nieruchomości będziemy musieli nie tylko odbierać telefony, ale także e-maile. Jest to zajęcie dość czasochłonne. Aby tego uniknąć lepiej powierzyć tą pracę specjaliście. Jednak trzeba liczyć się z tym, że bierze on prowizję od sprzedaży mieszkania w przedziale 1-3%. Kiedy znajdziemy już kupca trzeba nająć notariusza, który zajmie się wszystkimi formalnościami.

Kiedy wszystko przebiegnie zgodnie z planem zarówno jedna i druga strona będzie zadowolona z transakcji. Można się zabezpieczyć żądając od kupca wpłaty zadatku. Kiedy wszystko się uda obie strony będą zadowolone.

About the author

Related Post