Edukacja
Koniec języka za przewodnika

Jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że angielski będzie tak popularnym językiem komunikacji, praktycznie na całym świecie.

Dlaczego akurat on?

Żyjemy w dobie online. Prawie wszyscy mamy konta na portalach społecznościowych, korzystamy z internetu i nawet nie wyobrażamy sobie choć jednego dnia bez przejrzenia najnowszych nowinek ze świata, właśnie za pomocą sieci. W każdym domu jest komputer, laptop, czy smartphone. Często w dżungli internetowych nowości i fascynujących artykułów, napotykamy wzmianki właśnie po angielsku. Tutaj ktoś wtrąci słowo “event” tam ktoś inny napisze, że był na jakimś ,,meeting’u”.

Wiele osób buntuje się i uważa, że takie wtrącenia angielskich określeń w polski tekst, to zwyczajna przesada. Inni mówią, że w Polsce mówimy po polsku. Jednak musimy zmierzyć się z faktem i zaakceptować to, że angielski zawładnął światem. Nawet, jeżeli nie potrzebujesz znajomości tego języka, to warto poznać go choć trochę. Dlaczego?

Youtube i napisy – kino pod lupą

Szukasz seansu w kinie i nic nie irytuje Cię bardziej, niż usłyszenie, że film nie posiada lektora i w dodatku, aby cokolwiek zrozumieć, będziesz musiał wysilać wzrok i czytać napisy. Później wracasz do domu i stwierdzasz, że musisz coś naprawić, więc chwytasz telefon i wpisujesze w youtube’a nazwę tutoriala, który Cię interesuje. Po kilku sekundach przechodzisz w stan zdumienia, gdy okazuje się, że jest po angielsku. I praktycznie nie byłoby w tym nic złego, jeżeli choć trochę orientowałbyś się w tym języku.

Sami widzimy, że angielski rządzi i przydałoby się choć trochę go poznać. Podstawowe zwroty, słówka, czy nawet nazwy artykułów spożywczych, naprawdę ułatwią nam życie w ówczesnym świecie.

Poznajmy się bliżej

Teraz możesz pomyśleć, że już dawno skończyłeś szkołę i nie masz ochoty powtarzać tych wszystkich sprawdzianów, kartkówek i testów. I tutaj mamy dla Ciebie naprawdę dobrą wiadomość! Szkoły językowe to nie miejsca, gdzie tylko zdobywasz oceny. Tam liczy się wiedza praktyczna. Zapisując się na taki kurs, nie tylko poznasz słówka i zwroty, ale będziesz umiał perfekcyjnie porozumiewać się po angielsku. Nie ma tutaj testów i ocen, więc uczysz się sam dla siebie. Dodatkowo, zajęcia odbywają się w małych grupach, gdzie wszyscy uczestnicy mają taki sam poziom wiedzy. Sprawdź się i zdobądź dodatkowe kwalifikacje!

About the author

Related Post