Konto osobiste ma ponad 79% dorosłych Polaków. Nie ma wątpliwości, że coraz częściej karta płatnicza zastępuje tradycyjną gotówkę, a pieniądze odkładamy na rachunek bankowy, a nie do domowej skarbonki. Wzrastają też nasze oczekiwania względem kont, jakie są prowadzone w bankach. Ponieważ dzisiaj nie służą one już tylko do lokowania kapitału, chcemy cieszyć się jak największą pulą dodatkowych możliwości. Coraz częściej to klienci banku wyznaczają w tej kwestii nowe standardy.

Konto bankowe ma być za darmo

Okazuje się, że większość Polaków wybiera konto bankowe, które nic nie kosztuje. Jest zakładane i prowadzone zupełnie za darmo, a bank nie pobiera również opłat za dodatkowe operacje. Oznacza to, że dokładnie 0 złotych mają kosztować wypłaty gotówki z bankomatów, bezpłatne mają być także realizowane przelewy czy zlecenia stałe.

Polacy muszą liczyć się jednak z tym, że konto bankowe, za które się nie płaci, może charakteryzować się pewnymi ograniczeniami. To, z którym wiążą się miesięczne opłaty, może być obsługiwane w lepszym standardzie i dawać jeszcze więcej możliwości. Dla wymagających klientów właśnie to może być priorytetem, więc wybiorą konto bankowe, które generuje określone koszty.

Konto bankowe online

Dzisiaj stawia się na nowoczesną technologię i taka z całą pewnością dotyczy dostępu do internetu. Większość Polaków posiada, właśnie zakłada albo planuje założyć konto bankowe, którym zarządza się online. Nie ma wątpliwości, że bankowość mobilna umożliwia dogodne zarządzanie własnymi finansami, o dowolnej porze dnia i nocy, bez konieczności wychodzenia z domu i stania w długich kolejkach w oddziale banku.

Internetowe konto bankowe to przecież już nie tylko rachunek, na którym bezpiecznie lokuje się pieniądze. To platforma do zarządzania finansami. Dzięki niej możemy realizować przelewy, dokonywać płatności, inwestować oszczędności, na przykład poprzez otwieranie lokat czy kont oszczędnościowych. Możemy również kontaktować się z ekspertami banku poprzez czat albo formularz kontaktowy. Możemy wreszcie wysyłać wnioski o kredyt gotówkowy, kartę kredytową czy kredyt odnawialny. Wszystko to dla naszej optymalnej wygody.

Konto bankowe z dodatkowymi bonusami

Polacy chcą dzisiaj zyskać jak najwięcej. W czasach ogromnej konkurencji na rynku usług bankowych, instytucje tego rodzaju wręcz prześcigają się w coraz to korzystniejszych dla potencjalnego klienta ofertach. Dzisiaj możemy zakładać konto bankowe, które pozwoli nam dodatkowo zarabiać. I wcale nie chodzi tu o inwestowanie w produkty banku.

Wybierając odpowiedni rachunek, możemy liczyć na premię z banku. Taką otrzymamy też za posługiwanie się kartą płatniczą, realizację zakupów w danych sklepach czy wpływy na rachunku o określonej wysokości w skali miesiąca. Jeśli banki dają nam taką możliwość i to zupełnie za darmo, to czemu z tego nie korzystać?