Kraj
Kredyty Polaków – lato 2018 / kredyt gotówkowy

Najlepszy czas, w którym banki osiągają największe zyski, to okres przedświąteczny. Okazuje się, że lato nie jest zbyt dochodowe dla tych instytucji. Nie oznacza to jednak, że na kredytach gotówkowych nie zarabiają wcale. Przecież około 2% Polaków, którzy wybierają się na wakacyjny urlop, pozyskuje środki finansowe właśnie poprzez zaciągnięcie zobowiązań kredytowych. Co więcej, kredyt gotówkowy jest coraz popularniejszą formą wsparcia w celu realizacji wymarzonych podróży.

Ile kosztują wymarzone wakacje?

Na wakacje wyjeżdża blisko połowa Polaków. Przeważnie decydujemy się na wypoczynek w kraju, ale coraz więcej osób planuje też wyjazdy zagraniczne. Na te w Polsce przeznaczamy około 700 złotych dla każdej osoby dorosłej i 500 złotych dla dziecka. Zagraniczne wojaże kosztują średnio dwa razy więcej.

Wiele zależy oczywiście od kierunku, jaki obieramy oraz czasu trwania urlopu. Najchętniej odwiedzane rejony kraju to oczywiście północ i miejscowości nadmorskie. Jeśli pod uwagę bierzemy wyjazd zagraniczny, to królują kraje europejskie, takie jak Hiszpania, Grecja, Chorwacja czy Bułgaria. Ważne są także warunki, jakich oczekujemy podczas spędzania urlopu. Tygodniowe wakacje mogą kosztować 2 tysiące złotych, ale mogą też pochłonąć 10 razy więcej.

Oferta specjalna banków

To właśnie na te droższe, bardziej ekskluzywne wakacje w odległych zakątkach świata decydujemy się zaciągnąć kredyt gotówkowy. Nie każdego stać przecież na sfinansowanie takiego wyjazdu z bieżącego budżetu, a nawet uzbieranych oszczędności. Cieszy fakt, że baki zauważyły zapotrzebowanie na wsparcie finansowe, by turystyczny cel móc zrealizować. W odpowiedzi na pragnienia Polaków o wymarzonych wakacjach, banki coraz częściej oferują kredyt gotówkowy, który zaciągany może być na preferencyjnych warunkach.

Mowa tutaj o kredycie celowym. To produkt, którego ograniczeniem jest wskazanie konkretnego celu, na który brane jest zobowiązanie. Banki żądają również potwierdzenia jego realizacji. Nie jest to duży problem, jeśli pod uwagę weźmiemy korzyści, na jakie może liczyć kredytobiorca. Okazuje się, że tego rodzaju kredyt gotówkowy jest sporo tańszy niż kredyt na dowolny cel.

Kto decyduje się na kredyt gotówkowy?

Latem zaciągamy najczęściej właśnie kredyty na wakacje. To produkt dedykowany wszystkim tym, którzy żądni są wypoczynku, ale nie posiadają środków na realizację marzeń o urlopie.

Co ciekawe, na kredyt gotówkowy tego rodzaju decydują się najczęściej Polacy, którzy są świadomi swojej sytuacji finansowej. Wiedzą, że zobowiązanie będzie trzeba spłacać, ale stać ich na to, a miesięczne raty nie zaburzą kondycji domowego budżetu.

Jak wziąć kredyt na wakacje?

Kredyt na wakacje zaciąga się dokładnie w ten sam sposób, w jaki bierze się inne zobowiązania oferowane przez banki. Podstawą jest zdolność kredytową kredytobiorcy, którą analityk wylicza głównie na podstawie osiąganych dochodów. Osoby, które zdecydują się na tego typu współpracę z bankiem, muszą być świadome, że wydanie decyzji i przyznanie kredytu oraz jego uruchomienie może potrwać. Nie warto więc zwlekać z wizytą w banku do ostatniej chwili.

About the author

Related Post