Inne
Nowoczesne technologie w pracy lekarza

Rozwój technologii wpływa niemal na każdą dziedzinę życia. Wynika z tego, że zmiany powinny być wprowadzane również w branży zdrowia. Dostępność i popularność internetu sprawiły, że obecnie nieco inaczej korzystamy z usług lekarzy. Jak dostosować się do oczekiwań pacjentów we współczesnym świecie?

Umawianie wizyty online

Jeszcze do niedawna, by zarejestrować się do lekarza musieliśmy wydzwaniać pół dnia do przychodni lub – co gorsze – wystawać długie godziny w niekończących się kolejkach. Statystyki mówią, że ponad 40% połączeń do placówek medycznych pozostaje nieodebranych. Dzięki możliwości zarejestrowania wizyty online oszczędzamy czas i pieniądze, które wydalibyśmy na zatrudnienie pracownika recepcji. A pacjent sam decyduje, jaki termin wizyty wybierze. Dzięki temu nie stracimy pacjentów, którym nie udało się dodzwonić do recepcji.

Płatności przez internet

Obecnie już nie tylko młodzi ludzie, ale również nieco starsze pokolenia pokochały płacenie za usługi przez internet. Nie boimy się już tak jak kiedyś zakupów w sklepach internetowych. Dzięki temu nie musimy nosić przy sobie gotówki. Polacy chętnie korzystają z takiego sposobu płatności za usługi i produkty. Dlaczego więc nie moglibyśmy wprowadzić płatności online za wizyty? Dobrym sposobem jest ustalenie przedpłaty online za wizytę. Wówczas spadnie liczba pacjentów, którzy po umówieniu się do lekarza, nie stawili się w gabinecie.

Jeśli interesuje Cię marketing medyczny, zajrzyj na stronę: https://nowoczesnylekarz.pl/nowoczesna-placowka-medyczna-czyli/ i dowiedz się, jak powinna wyglądać Twoja placówka.

About the author

Related Post