Inne
Seniorzy w Polsce i w Niemczech

To właśnie Niemcy mają najwięcej przywilejów w grupie seniorów, biorąc pod uwagę wszystkie kraje unijne. Naszym seniorom wiele brakuje, jeśli spojrzymy na jakość życia obydwu grup osób starszych. Jakie są różnice w ich codziennym funkcjonowaniu? Czy Polak ma szansę doczekać emerytury na takim samym poziomie?

Niemiecki emeryt – codzienne życie

Naszych zachodnich sąsiadów stać praktycznie na wszystko. Wysokie emerytury pozwalają prowadzić życie na naprawdę wysokim poziomie i to już po zakończeniu aktywności zawodowej. Rozwijają swoje pasje, realizują podróże, mogą cieszyć się czasem wolnym.

Polscy seniorzy najczęściej muszą w tym samym czasie borykać się z brakiem środków finansowych, które pozwoliłyby im przetrwać godnie do kolejnego miesiąca. Statystyczny emeryt w Polsce uskarża się na zbyt niską emeryturę, przez co nie wystarcza mu na opłaty, leki, finansowe zobowiązania, które wiążą się z opłatami za mieszkanie. O wakacjach i podróżach może tylko pomarzyć.

Zadbaj o wysoką emeryturę

Emerytura polskiego 30 latka stoi dzisiaj od wielkim znakiem zapytania. Według prognoz, z całą pewnością nie będzie ona wystarczająca, by prowadzić komfortowe życie. Pocieszające jest jednak to, że większość aktywnych dzisiaj zawodowo osób zdaje sobie z tego sprawę. Chcąc być jak Niemcy, musimy sami postarać się o wystarczającą ilość środków finansowych, które wystarczą nam funkcjonować po zakończeniu kariery zawodowej.

Niemieccy seniorzy wypoczywają w sanatoriach, stać ich na luksusowe domy spokojnej starości, pływają, są aktywni fizycznie, mogą uczęszczać na rehabilitację, jeśli jest taka potrzeba. Jako cel swoich podróży wybierają nierzadko odlegle zakątki świat. Pozwala im na to pewna emerytura w zadowalającej wysokości. Aby móc również cieszyć się takim świadczeniem emerytalnym, już teraz warto pomyśleć o instrumentach ubezpieczeniowych i inwestycyjnych, które właśnie takie nam zagwarantują.

Pewna emerytura bez ryzyka

Wybierając ubezpieczenie na życie połączone z inwestowaniem oszczędności na godną emeryturę to najlepszy sposób, by również Polacy mogli w pełni korzystać z życia po zakończeniu aktywności zawodowej. Taki produkt gwarantuje nie tylko zgromadzenie pokaźnych środków. Jeśli umowa z ubezpieczycielem będzie dopasowana do naszych potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych, można liczyć na:

  • środki z nadwyżką finansową po zakończeniu pracy,
  • roczne premie pieniężne bądź premie na koniec trwania umowy,
  • ubezpieczenie na życie, które zabezpiecza finansowo bliskich seniora,
  • większe zyski z tytułu braku konieczności odprowadzenia podatku od uzyskanego zysku inwestycyjnego.

Ubezpieczyciel zapewnia również, że pewna emerytura zostanie wypłacona bez strat w wysokości ulokowanych środków. Gwarantuje też dodatkowe zyski. Im dłużej będzie trwała umowa ubezpieczeniowa wraz z inwestowaniem na emeryturę, tym większymi środkami będzie mógł cieszyć się senior.

About the author

Related Post