Lato powoli chyli się ku końcowi i zaraz nadejdzie jesień. Wraz z nią, nagromadzi nam się trochę prac w ogrodzie, by odpowiednio przygotować go na nadchodzącą zimę, czyli chłodną i nieprzewidywalną pogodę, zarówno dla roślin, jak i dla nas. W tym artykule podpowiemy więc, jak szybko zrobić porządki w swoim ogródku i od czego je zacząć.

Szybkie porządki w ogrodzie

Sprzątanie dobrze jest zacząć od ostatniego, w sezonie, skoszenia trawy, naprawienia tego, co zepsute, konserwacji mebli ogrodowych i renowacji drobnych usterek. Warto naszykować sobie zestaw do grabienia i zbierania liści oraz folie ochronne zabezpieczające rośliny, drzewa i kwiaty przed mrozem. Posadź ostatnie roślinki, które należy wsadzić o tej porze i dokładnie przyjrzyj się czy Twój ogród w jakichś miejscach nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji – pozbycie się mrowiska albo kretów może należeć właśnie do takich zadań.

Co może się przydać?

Do prac w ogrodzie przydadzą się na pewno narzędzia, takie jak, grabie, wiaderka, folie, kosze i łopatki. Można również rozejrzeć się wokół ogrodu. Gdy mamy działkę, zobaczmy czy dach altany nie przecieka lub czy do naszego domku nie dostała się wilgoć. Dokładnie zabezpieczmy wszystko przed padającym w przyszłości śniegiem i przed mrozem.

Zadbaj o altanę i dom letniskowy

Jeśli masz kawałek ogrodu, w którym stoi altanka albo, gdy posiadasz domek na działce, warto zobaczyć, czy z zadaszeniem wszystko w porządku. Jeśli okaże się, że trzeba coś wymienić, idealnym rozwiązaniem może stać się blacha trapezowa. Nada się na pokrycie zarówno altany jak i budynku. Kiedy natomiast chcemy coś bardziej elegantszego i nowoczesnego, zobaczmy, jaki design na zadaszeniu oferuje blachodachówka modułowa.

Obydwa te poszycia są produkowane z blachy wysokiej jakości, więc przetrwają lata. Odporne na kwaśne deszcze, negatywne działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych oraz inne, niefortunne wypadki, nie uszkodzą blachy trapezowej ani tym bardzo blachodachówki. Chcąc więc mieć pewność, że decydujemy się na zadaszenie warte ceny, koniecznie rozpatrzmy wspomnianą tutaj propozycję.