Inne
Porządki w ogrodzie – od czego zacząć?

Lato powoli chyli się ku końcowi i zaraz nadejdzie jesień. Wraz z nią, nagromadzi nam się trochę prac w ogrodzie, by odpowiednio przygotować go na nadchodzącą zimę, czyli chłodną i nieprzewidywalną pogodę, zarówno dla roślin, jak i dla nas. W tym artykule podpowiemy więc, jak szybko zrobić porządki w swoim ogródku i od czego je zacząć.

Szybkie porządki w ogrodzie

Sprzątanie dobrze jest zacząć od ostatniego, w sezonie, skoszenia trawy, naprawienia tego, co zepsute, konserwacji mebli ogrodowych i renowacji drobnych usterek. Warto naszykować sobie zestaw do grabienia i zbierania liści oraz folie ochronne zabezpieczające rośliny, drzewa i kwiaty przed mrozem. Posadź ostatnie roślinki, które należy wsadzić o tej porze i dokładnie przyjrzyj się czy Twój ogród w jakichś miejscach nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji – pozbycie się mrowiska albo kretów może należeć właśnie do takich zadań.

Co może się przydać?

Do prac w ogrodzie przydadzą się na pewno narzędzia, takie jak, grabie, wiaderka, folie, kosze i łopatki. Można również rozejrzeć się wokół ogrodu. Gdy mamy działkę, zobaczmy czy dach altany nie przecieka lub czy do naszego domku nie dostała się wilgoć. Dokładnie zabezpieczmy wszystko przed padającym w przyszłości śniegiem i przed mrozem.

Zadbaj o altanę i dom letniskowy

Jeśli masz kawałek ogrodu, w którym stoi altanka albo, gdy posiadasz domek na działce, warto zobaczyć, czy z zadaszeniem wszystko w porządku. Jeśli okaże się, że trzeba coś wymienić, idealnym rozwiązaniem może stać się blacha trapezowa. Nada się na pokrycie zarówno altany jak i budynku. Kiedy natomiast chcemy coś bardziej elegantszego i nowoczesnego, zobaczmy, jaki design na zadaszeniu oferuje blachodachówka modułowa.

Obydwa te poszycia są produkowane z blachy wysokiej jakości, więc przetrwają lata. Odporne na kwaśne deszcze, negatywne działanie czynników atmosferycznych i mechanicznych oraz inne, niefortunne wypadki, nie uszkodzą blachy trapezowej ani tym bardzo blachodachówki. Chcąc więc mieć pewność, że decydujemy się na zadaszenie warte ceny, koniecznie rozpatrzmy wspomnianą tutaj propozycję.

About the author

Related Post