Zakup idealnej poduszki może stanowić nie lada wyzwanie. Szczególnie jeśli nie wiemy, jak wybrać dobrą i taką, która posłuży dłuższy czas i przy okazji pomoże nam się wyspać. Z tego powodu kilka najważniejszych rad zebraliśmy w tym artykule, by wybór najlepszej poduszki był dla Ciebie prostszy.

Poduszka a pozycja snu

Nie bez powodu pozycja w jakiej śpimy ma tak wielkie znaczenie, gdy chcemy kupić najlepszą poduszkę do spania. To czy śpisz na brzuchu, na boku lub na plecach ma wpływ na to, czy potrzebujesz poduszki miękkiej, twardej, a może wysokiej lub niskiej. Dlatego niżej znajdziesz najlepsze rodzaje poduszek w zależności od pozycji snu.

  • Na boku — poduszka powinna być grubsza, ale nie za twarda. Najlepiej, by idealnie wypełniała zagłębienie między karkiem a potylicą.
  • Na plecach — kup poduszkę, która lekko odchyla Twoją głowę do przodu. Nie powinna być ani zbyt niska ani za wysoka. Dobrze, by miała wypełnienie o średnim stopniu twardości. Możesz również zdecydować się na poduszkę wałek.
  • Na brzuchu — dla Ciebie idealna będzie poduszka jak najbardziej płaska i miękka w środku. Dlatego idealna będzie z wkładem z pierza lub puchu.

Wielkość poduszki i wypełnienie

Wielkość poduszki powinna być optymalna. Oznacza to, że nie może zajmować zbyt dużej części łózka. Dobrze, by sięgała nad ramiona. Wtedy sen będzie dla nas najzdrowszy, a kręgosłup i kark nie ucierpią. Jeśli zaś chodzi o wypełnienie poduszki, wszystko zależy od naszego gustu i tego, czy mamy alergię, czy nie. Najzdrowsze są naturalne wkłady, czyli pierz, puch, bambus, jedwab i wełna. Są w stanie pochłaniać wilgoć i sprawiają, że nasza głowa się nie poci.

Jedną z najwygodniejszych i najpopularniejszych jest poduszka pikowana, która cechuje się długą trwałością. Wsad nie wyrabia się pod wpływem czasu i przez długi okres poduszka wygląda i sprawuje się jak nowa. Pamiętajmy, że oszczędzając na pościeli i kołdrze zabieramy sobie szansę na zdrowy i wygodny sen, dlatego czasami sprawdza się relacja ceny adekwatnej do jakości. Z pewnością tak jest w przypadku poduszek.

Poszewki na poduszki – czy to ma znaczenie?

Tekstylia na poduszki i kołdry również powinny być wykonane z tkanin najlepszej jakości. Materiał naturalny, taki jak bawełna, len, wełna czy jedwab to sprzymierzeniec zdrowego snu. W tym sklepie internetowym: https://expertsnu.pl/ znajdziesz wysokiej jakości tkaniny na poduszki i kołdry. Ponadto, możesz kupić również specjalistyczny materac, np. antyalergiczny albo ortopedyczny. Wszystko, co potrzebne, by spać zdrowo kupisz w Expercie Snu.