Niektóre zdarzenia losowe sprawiają, że niemalże natychmiast potrzebujemy dodatkowych pieniędzy. Może to być konieczność naprawy uszkodzonego samochodu, wymiana zepsutej lodówki lub pojawienie się wakacyjnej oferty w korzystnej cenie, na którą nie mamy akurat odłożonych środków. W tych sytuacjach z pomocą przychodzi pożyczka gotówkowa przez Internet.

Pożyczka i kredyt to nie to samo

Zanim zaczniesz szukać źródła dodatkowych pieniędzy, warto abyś poznał różnicę pomiędzy pożyczką a kredytem. Otóż kredytu udzieli Ci tylko bank, który oceni, czy będziesz w stanie spłacić swój dług oraz ponieść koszty zaciąganego zobowiązania. Musisz więc udowodnić swoją zdolność kredytową a następnie poczekać na decyzję o przyznaniu Ci środków. Rzadko kiedy pieniądze dostaniesz „od ręki”.

Pożyczka udzielana jest natomiast przez instytucje pozabankowe i – w przeciwieństwie do kredytu – nie reguluje jej Prawo Bankowe a Kodeks Cywilny. Na decyzję o jej przyznaniu nie musisz też długo czekać, bowiem wydawana jest ona niemalże natychmiast. Nie musisz też udowadniać swojej zdolności do jej spłacenia. Co więcej, w niektórych przypadkach pierwsza pożyczka jest darmowa.

Pożyczka gotówkowa przez Internet jest szybka

Ponieważ po pożyczkę sięgamy najczęściej w sytuacji kryzysowej, procedura jej przyznawania ograniczona jest do minimum. Wszak liczy się czas! Aby złożyć wniosek, wystarczy abyś był osobą pełnoletnią i posiadał polskie obywatelstwo, potwierdzone dowodem osobistym. Wraz ze składanym wnioskiem musisz też (ze swojego konta) wykonać przelew weryfikacyjny za złotówkę.

Niektóre instytucje mogą oczywiście poprosić Cię o dodatkowe informacje, jak np. wysokość Twoich dochodów, ale dzieje się to rzadko. Uproszczona procedura przyznawania pożyczek sprawia, że decyzję o jej przyznaniu dostaniesz nawet po 10-15 minutach. Następnie musisz już tylko poczekać na przelew pieniędzy, który odbędzie się w najbliższej sesji rozliczeniowej Twojego banku.

Pożyczka internetowa nie ma ograniczeń

Pożyczka gotówkowa przez Internet ma też inną zaletę – o pieniądze możesz wnioskować niezależnie od godziny, dnia tygodnia, czy też wypadających świąt. Nie oznacza to jednak, że ktoś od razu zajmie się Twoim wnioskiem (musisz poczekać na dzień roboczy), ale za to masz pewność, że został on złożony, a Ty nie będziesz musiał fatygować się do siedziby firmy. A to naprawdę oszczędza czas.

Pożyczka przez Internet nie tylko nie posiada ograniczeń czasowych, ale i nie jest ograniczona (najczęściej) Twoją wcześniejszą historią kredytową. Oznacza to, że o pieniądze możesz starać się mając już jakieś zobowiązanie lub wtedy, gdy miałeś problem ze spłatą wcześniejszego (np. z powodu utraty pracy lub choroby). W przypadku starania się o kredyt, stanowiłoby to duży problem.

Pożyczka gotówkowa przez Internet może być za darmo

Kredyt, którego udziela bank, jest ustawowo płatny. Inaczej jest w przypadku pożyczek – także tych zaciąganych przez Internet. Tutaj, jako nowy klient, możesz otrzymać ją za darmo. Wierzycielowi oddasz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś. Jest oczywiście jeden warunek – musisz to zrobić w ciągu 30 dni i nie może to być zbyt wygórowana kwota (firma dokładnie poda Ci jej wartość).

To bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, które potrzebują pieniędzy naprawdę szybko i bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto skorzystać z tego rozwiązania, jeśli zostało Ci kilka dni do wypłaty i wiesz, że zdążysz zwrócić pożyczone środki w ustalonym z pożyczkodawcą terminie.

Pożyczka przez Internet jest łatwa w znalezieniu

Abyś nie musiał osobiście odwiedzać instytucji pozabankowych w celu zapoznania się z ich ofertą, skorzystaj z Internetu. Znajdują się w nim rankingi i porównywarki, przedstawiające propozycje różnych firm. To dzięki nim (bez wychodzenia z domu) znajdziesz taką ofertę, która spełni Twoje oczekiwania.

Możesz też skorzystać z jeszcze dogodniejszej opcji – usług pośrednika. Zbierze on od Ciebie potrzebne informacje a następnie sprawdzi, która firma będzie chętna do udzielenia Ci pożyczki. Pośrednik przedstawi Ci realną ofertę (a nie tą podawaną w reklamach), która będzie odpowiadała zadeklarowanym przez Ciebie potrzebom. Co więcej, pośrednik zrobi to za darmo.

Wygoda jest ważna

Możliwość pożyczenia pieniędzy bez wychodzenia z domu jest wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli zależy nam na czasie. Pamiętaj jednak, że pożyczka gotówkowa przez Internet jest łatwa do zaciągnięcia (i szybko rozwiązuje problemy), ale należy ją systematycznie spłacać. Raty pożyczki musisz uwzględnić w domowym budżecie. Bądź rozsądny, aby nie wpaść w finansowe kłopoty.