Nieruchomości
Szukasz mieszkania w internecie? Na to musisz zwrócić uwagę!

Internet daje nam naprawdę ogromne możliwości, jeśli chodzi o poszukiwania mieszkania. Możemy wybierać z tysięcy ofert w różnych zakresach cenowych. Dzięki wyszukiwarkom znajdziemy ogłoszenia dopasowane do naszych potrzeb. Na co jednak warto zwrócić uwagę, zanim wybierzemy konkretną ofertę? Przed czym musimy uważać?

Gdzie szukać ofert mieszkania?

Warto przeszukiwać najbardziej znane portale, które zajmują się tylko ogłoszeniami nieruchomości. Znajdziemy tam specjalne wyszukiwarki z filtrami, które umożliwiają dopasowanie wyników do naszych indywidualnych wymagań. Jeśli nie znamy takich portali, możemy po prostu wpisać w wyszukiwarkę Google dowolną frazę, np. “kupię mieszkanie Lubin” (http://www.nieruchomoscilubin.com/). Wówczas będziemy mogli znaleźć popularne strony z setkami ogłoszeń.

Na co powinniśmy uważać?

Na internecie znajdziemy wiele ogłoszeń. Niektóre z nich mogą nas skusić bardzo niskimi cenami. Musimy jednak pamiętać, że niska cena często może nas zgubić. Niekiedy okazuje się, że mieszkanie wymaga gruntownego remontu, o czym właściciel nie informuje w ogłoszeniu. Niska cena może być też związana z uciążliwymi sąsiadami czy częstymi bijatykami na osiedlu.

Uważajmy też, gdy w ogłoszeniu znajduje się informacja o bliskości przystanków czy parku. Dla jednych blisko może oznaczać 500 metrów, a dla innych są to nawet 2 kilometry.

Zwróćmy uwagę także wtedy, gdy w ogłoszeniu właściciel informuje nas np. o 3 pokojach, a na zdjęciu przedstawiony jest jedynie jeden lub dwa. Może się okazać, że trzeci pokój może nie spełniać naszych wymagań i posiada jakieś wady, które właściciel próbuje zataić.

Jeśli szukamy idealnego mieszkania, dobrze by było, gdyby w ogłoszeniu znajdowały się wszystkie szczegółowe informacje. Brak jakichś faktów nie zawsze musi świadczyć o złej woli właściciela, ale oczywiście musimy się z tym liczyć. Jeśli mimo wszystko interesuje nas to mieszkanie, po prostu zadzwońmy pod dany numer i zapytajmy o wszystkie szczegóły. Jeśli odpowiedzi będą wymijające albo zdawkowe, wtedy lepiej odpuścić.

Pamiętajmy, żeby sprawdzać dokładnie każde ogłoszenie. Jeśli któreś nas zainteresuje, po prostu umówmy się na oglądanie mieszkania i sprawdźmy wszystko na miejscu.

About the author

Related Post