Inne
Drukuj, skanuj i kseruj – urządzenia wielofunkcyjne

Czym są urządzenia wielofunkcyjne? Używanie komputera w domu nie zawsze kończy się na sprawdzeniu poczty czy zagraniu w grę – coraz częściej musimy drukować formularze, skanować dokumenty lub potwierdzenia wpłat czy kopiować otrzymane materiały. Posiadanie dedykowanych do pojedynczych zadań urządzeń kosztowałoby majątek i zajmowało sporo miejsca.

Zakup drukarki do domu wydaje się oczywisty, ale prędzej czy później okaże się, że lepszym wyjściem byłby zakup urządzenia wielofunkcyjnego (znanego pod skrótem MFP), który znacznie poszerza możliwości pracy z dokumentem, pozwalając go kserować i skanować za pomocą jednego kombajnu.

Jak działają urządzenia wielofunkcyjne MFP?

Urządzenia MFP stanowią połączenie najczęściej trzech podstawowych funkcji – drukowania, kserowania i skanowania, jednak bardziej złożone modele pozwalają również na faksowanie czy drukowanie z wpiętego w kombajn pendriva lub karty pamięci. Takie stacje dostępne są również z wbudowanym modułem Wi-Fi, co jeszcze bardziej zwiększa użyteczność poprzez drukowanie bezpośrednio z oddalonego lub przenośnego urządzenia, którego nie możemy w prosty lub tani sposób podłączyć do drukarki. Obsługa nowoczesnych MFP nie stanowi żadnego problemu nawet dla laika, a wymiana tuszu czy atramentu jest intuicyjna.

Popularne urządzenia wielofunkcyjne

Jeśli potrzebny jest najprostszy i tani w eksploatacji sprzęt, warto zainteresować się ofertą firmy Brother, która łączy w sobie niezbyt drogie urządzenia z łatwo dostępnymi zamiennikami tuszy. Złożoność funkcji, ale też droższe drukowanie niesie ze sobą gama kombajnów marki HP, choć same stacje nie należą do najdroższych. Jeśli szukamy bardzo taniego drukowania, dobrym wyjściem jest przyjrzenie się modelom firmy Epson, jednak tu najdroższy jest sam MFP, a tusze pozwalają na długie i tanie drukowanie. Doskonałe kolory i specjalizacja w drukowaniu zdjęć, to domena marki Canon, należy jednak wziąć pod uwagę jedne z najdroższych materiałów eksploatacyjnych, zwłaszcza w przypadku wersji laserowych.

Patronem artykułu jest www.kserkop.com

About the author

Related Post