Inne
Laptop biznesowy dla każdego

Mimo że laptopy biznesowe przeznaczone są typowo do pracy w firmie, coraz częściej również domowi użytkownicy korzystają z ich zalet. Jak wiadomo jednak, na zakup nowego sprzętu mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Bo laptopy biznesowe to wydatek rzędu nawet 5 tysięcy złotych. Co zrobić, gdy chcemy sobie kupić taki sprzęt, a nie mamy zbyt dużo pieniędzy?

Laptop biznesowy idealny dla rodziny

Wydawałoby się, że rodziny z dziećmi nie mają zbyt dużych wymagań, jeśli chodzi o laptopy. A jednak najtańsze laptopy z supermarketów nie do końca są dziecioodporne. Wiemy, że nasze dzieci często nie obchodzą się delikatnie ze sprzętem. Zwłaszcza z tym, za którego zapłaciliśmy dużą kwotę. Ile razy zdarzyło się, że jakiś telefon wylądował w muszli klozetowej? Albo tablet w piaskownicy? No właśnie. Od laptopa, którego będą używać także nasze dzieci wymagamy przede wszystkim wytrzymałości. A plastikowa obudowa z pewnością nam tego nie zapewni. Za to laptop biznesowy z metalową obudową już owszem.

Większość laptopów z niższej półki cenowej ma błyszczącą matrycę. Rodziny z dziećmi doskonale wiedzą, jaki to problem, gdy wybierają się np. w dłuższą podróż autem czy pociągiem. W tym czasie dla zapewnienia rozrywki, często puszczamy dzieciom bajki na laptopie. Słoneczny dzień i błyszcząca matryca to jednak nie najlepsze rozwiązanie. Dlatego warto kupić laptopa biznesowego z matową matrycą.

I rzecz ostatnia. Rodzicom często zdarza się pracować na laptopie, do którego dostęp mają również dzieci. Doskonale wiemy, że niezabezpieczone pliki często mogą być przypadkowo usunięte przez dzieci. Laptop biznesowy z zabezpieczeniem danych może nas przed tym uchronić?

Gdzie kupić taniego laptopa biznesowego?

Najlepszym rozwiązaniem dla nas, jeśli nie mamy zbyt dużo środków, są laptopy poleasingowe (http://www.servecom.pl/). Wówczas dostajemy sprzęt, który ma nie więcej niż 2/3 lata, a ma podobną wydajność do nowych modeli. No i oczywiście jest to klasa biznesowa, czyli wytrzymała obudowa, matryca z powłoką antyrefleksyjną oraz liczne zabezpieczenia. Taki sprzęt możemy kupić nawet połowę taniej.

About the author

Related Post