Media
Komputerowy second-hand

Czasy, w których komputery były traktowane jako dobro luksusowe już dawno odeszły w niepamięć. W każdym sklepie ze sprzętem RTV-AGD możemy się natknąć na dziesiątki promocji. W ferworze zakupowym czasem tracimy zdrowy rozsądek. Dlatego, przed zakupem nowego laptopa warto sobie zadać kilka pytań. Czy sprzęt, nawet na promocji, warty jest swojej ceny? Być może lepszym (i zdecydowanie tańszym) rozwiązaniem byłby zakup sprzętu poleasingowego? Czym się kierować przy wyborze sprzętu?

Zacznijmy od tego, że wszystkie sklepy (nie tylko z elektroniką), naliczają do cen swoich produktów bardzo wysoką marżę. To naturalny sposób na skuteczny zarobek każdego sklepu, dlatego nie możemy mieć do tego pretensji – tak działa rynek. Jeżeli jednak nie potrzebujemy sprzętu do zadań specjalnych, warto poszukać w internetowych serwisach ze sprzętem poleasingowym.

Co to takiego?

Używany sprzęt poleasingowy to doskonały kompromis pomiędzy ceną a jakością. Za niewielkie pieniądze możemy kupić w pełni sprawny, pełnowartościowy sprzęt, który przez kilka miesięcy/lat służył wyłącznie do spraw biznesowych. Takie portale można nazwać swego rodzaju outletami z laptopami.  Za kilkaset złotych możemy zyskać sprzęt, który może nam posłużyć jako pierwszy komputer do prowadzanie działalności gospodarczej. Z racji świetnych cen, częstymi nabywcami takich laptopów są również studenci.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Najważniejszymi parametrami w sprzęcie są przede wszystkim wbudowana pamięć RAM, wielkość procesora oraz typ karty graficznej. Musimy jasno określić, do jakich czynności chcemy wykorzystać laptopy outlet (http://www.servecom.pl/laptopy). Laptop do gier będzie potrzebował zupełnie innych parametrów, niż laptop do grafiki komputerowej czy pracy biurowej. Ważnym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zakupie sprzętu jest system operacyjny, na którym chcemy pracować. Każdy z nich ma swoich zwolenników, ale to my musimy się z danym systemem dobrze czuć.

Co z gwarancją?

Solidne outlety z laptopami od dawna udzielają gwarancji na kupowany sprzęt, która zazwyczaj wynosi od 6 do 12 miesięcy. Ponadto przed każdą wysyłką komputery są jeszcze raz sprawdzane pod względem sprawności.

About the author

Related Post