Twardość materaca to bardzo istotny czynnik, który decyduje o tym, czy nasze łóżko zagwarantuje nam dostateczną jakość oraz bezpieczeństwo snu. Materace średnio twarde to uniwersalny wybór adekwatny dla osób, których waga mieści się w przedziale 60-80 kilogramów. Dlaczego odpowiednia twardość materaca ma tak duży wpływ na jakość snu?

Wpływ materaca na komfort snu

Miękki materac tylko pozornie oznacza większą wygodę. Tymczasem, twardość musi zostać dostosowana do naszej wagi. Prawidłowo dobrane materace piankowe gwarantują należyte podparcie kręgosłupa, a jednocześnie, nie zaburzają krążenia. Tylko w ten sposób możemy uzyskać oczekiwaną jakość snu. Zbyt miękki materac sprawia, że nasz kręgosłup wygina się w łuk, co często wywołuje dolegliwości bólowe. Z kolei zbyt twardy materac wywiera duży nacisk na nasze ciało, co może utrudnić prawidłowy przepływ krwi. Poszukujesz opini o materacach zobacz tutaj https://www.kaszmirowysen.pl/blog/najpopularniejsze-pytania-z-forum-opinie-na-temat-materacy

Jak wybrać odpowiednią twardość materaca?

Przed rozpoczęciem poszukiwań musimy się zważyć. Masa naszego ciała to główne kryterium decydujące o wyborze. Materace średnio twarde mogą mieć oznaczenie H2 lub H3. Różnica jest istotna, ponieważ H2 oznacza przedział 60-80 kilogramów, podczas gdy H3 to 80-110 kg. Jeśli przeglądamy materace piankowe w sklepie online, zawsze zwróćmy uwagę na oznaczenia oraz tabele, które pomagają dobrać materac do naszych warunków fizycznych.

Materace średnio twarde z wypełnieniem piankowym

Jeśli Twoja waga mieści się w przedziale 60-80 kilogramów, możesz wybrać nowoczesny materac średnio twardy wypełniony specjalną pianką termoaktywna. Funkcjonalne materace termoelastyczne dostosowują się do naszego ciała zarówno pod kątem nacisku, jak również temperatury ciała. Dzięki temu, materace lateksowe i piankowe w każdej sytuacji gwarantują spokojny i bezpieczny sen. Cechują się również wysoką wytrzymałością oraz odpornością na zniekształcenia. Jeśli interesują Cię klasyczne rozwiązania, wybierz materace kieszeniowe multipocket z wypełnieniem sprężynowym.