Posadzki żywiczne – rodzaje i charakterystyka

Wyróżniamy posadzki żywiczne – epoksydowe, poliuretanowe, epoksydowo-poliuretanowe i akrylowe, które stosowane są w budownictwie ogólnym i w pomieszczeniach przemysłowych. Między grubością posadzki z żywic a jej obciążeniem występuje zależność – im jest ona grubsza, tym większym obciążeniom może być poddawana. Posadzki żywiczne w zależności od sposobu układania dzielą się na:

  • posadzki żywiczne cienkowarstwowe – grubość około 0,5-1 mm, nakładane techniką malarską dwuwarstwowo lub trzywarstwowo,
  • posadzki żywiczne samorozlewne – grubość około 2-5 mm, wylewane i rozprowadzane, następnie rolowane wałkiem kolczastym w celu odpowietrzenia,
  • posadzki żywiczne szpachlowe – grubość od 6-25 mm (gładkie lub porowate) i od 4-6 mm (gładkie akrylowe), są wysypywane, rozprowadzane i zacierane ręcznie lub mechanicznie.

Nowoczesne posadzki żywiczne

Posadzki wykonane z żywicy są estetyczne i świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Charakteryzuje je wysoki połysk, brak widocznych łączeń oraz duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, np. zarysowania. Jednolite podłogi tego typu będą stanowić doskonałe uzupełnienie wnętrz inspirowanych modną stylistyką, nawiązywać do stylu minimalistycznego czy skandynawskiego – możliwości jest na prawdę wiele. 

Posadzki żywiczne będą doskonałym pomysłem w przypadku osób, które lubią podążać za wnętrzarskimi trendami. Dzięki takim rozwiązaniu mieszkanie zyskuje niepowtarzalny charakter. Wbrew pozorom, taka gładka i błyszcząca podłoga – jest ciepła i przyjemna w dotyku.

Więcej na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.