Historię Polski od prasłowiańskich legend po współczesne czasy opowiada widowisko plenerowe, którego premiera odbędzie się 30 czerwca w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie niedaleko Poznania. W lipcowe weekendy przedstawienie, w którym bierze udział 400 osób, zostanie wystawione 11 razy. Widowisko jest unikatowe z wielu względów, jednym z nich jest fakt, że spektakl tworzą aktorzy-wolontariusze. Enea wsparła przygotowywane przez pasjonatów wydarzenie.

Za scenariusz widowiska „Orzeł i Krzyż” odpowiada poznański historyk sztuki i poeta dr hab. Jacek Kowalski, a reżyserię i napisanie muzyki powierzono Marcinowi Matuszewskiemu. Główną rolę w widowisku odegra postać Stańczyka, legendarnego doradcy królów, błazna zatroskanego losami Polski. To on będzie towarzyszył widzom podczas podróży w czasie.

Enea jest głównym sponsorem widowiska. Firma zorganizowała również kampanię promującą spektakl, która podkreśla niesamowite zaangażowanie i pasję osób tworzących przedstawienie. Reklamy pokazują postaci w ich wcieleniach z widowiska oraz codziennego życia. Enea dodatkowo będzie rozdawała maski, które pozwolą widzom symbolicznie upodobnić się do aktorów.

Na tym zaangażowanie Enei się nie kończy. Firma przygotowała wiele atrakcji dla widzów. Będzie można zagrać w „Koło Historii”, czyli quiz o dziejach naszego kraju, wybić własny unikatowy denar „Enea”, czy na specjalnej wystawie poznać historię światła.

Enea zaprasza do wzięcia udziału w konkursach, w których do wygrania są bilety na przedstawienie. Konkursy będą ogłaszane na facebookowym profilu Energia+ (https://www.facebook.com/EneaEnergiaPlus).

Więcej informacji o widowisku na stronie wydarzenia http://parkdzieje.pl/.