Metoda Callana zyskuje coraz większą popularność i tym samym korzysta z niej coraz więcej osób pragnących podszkolić swoje umiejętności językowe. Na czym ona polega? Czy naprawdę działa? Gdzie znaleźć szkołę, która naucza języka tą metodą?

Przepisywanie kilkuset słówek, uczenie się na pamięć i czytanie tekstów po angielsku nudzi chyba każdego, komu zależy na szybkich efektach nauki. Do tego  stosy podręczników, słowników i notesów z zapisami – chęć do zdobywania wiedzy maleje do zera i wszystko inne wydaje się być bardziej atrakcyjne. Znasz ten ból? Chętnie zdobyłbyś nowe umiejętności językowe, ale taka wizja nieco Cię przeraża i odpuszczasz? Zacznijmy od początku.

Czym metoda Callana wyróżnia się spośród innych?

Dzięki tej metodzie nie musisz już notować wszystkiego skrupulatnie by cokolwiek zrozumieć i posiąść wiedzę. Wystarczy tylko uważne słuchanie i chęć mówienia metodą prób i błędów. Dzięki temu za pomocą jednego podręcznika i odrobiny chęci możesz mówić biegle po angielsku, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Sekret tkwi w przystępności tej metody i jej banalności. Nie powtarzasz kilkuset słówek, zdań i zwrotów. Nie musisz zakuwać gramatyki i skomplikowanych zasad, które rodzą niechęć do nauki. Kurs metodą Callana to edukacja za pomocą pytań i odpowiedzi. Ktoś pyta po angielsku, Ty odpowiadasz tym samym językiem. Przełamujesz bariery i blokady, uczysz się mówić płynnie, czterokrotnie szybciej niż innymi metodami.

Czy metoda Callana naprawdę działa?

Tak, ponieważ opiera się na praktycznej nauce języka obcego. Im więcej mówimy po angielsku, tym łatwiej nam jest również myśleć w tym języku. Kluczem do dobrego opanowania języka jest również powtarzanie i szybkość mówienia. Jeśli musimy bez dłuższego zastanowienia odpowiedzieć na dane pytanie to bardziej się na tym skupiamy, poprawiamy koncentrację i szybciej przyswajamy wiedzę.

Gdzie zapisać się na kurs metodą Callana?

Możemy wybrać szkołę językową, która posiada kurs angielskiego prowadzony właśnie tą metodą. I tutaj cenna uwaga. W takiej szkole nie zawsze musimy brać udział w zajęciach grupowych. Jeśli chcemy by nauczyciel podszedł do nas indywidualne, możemy brać takie właśnie lekcje. Koniecznie sprawdź callan częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Tam znajdziesz ofertę i dokładny opis te metody wraz z cennikiem.