Wielojęzyczny dom

lis 29, 2017

Zdarza się, że miłość spotka nas na drugim końcu świata. Chociaż tego nie planowaliśmy, podczas urlopu spotykamy drugą połówkę, z którą pragniemy spędzić resztę życia. Co wtedy, gdy nie potrafimy biegle posługiwać się językiem obcym?

Dużo rozmawiaj, nie bój się błędów

Jeśli czujesz się niepewnie, mówiąc np. w języku angielskim, nie obawiaj się rozmowy ze swoim ukochanym. On zrozumie, że możesz wymawiać nieprawidłowo pewne słowa, może nawet pomóc Ci w poprawnym mówieniu. Jeśli jednak krępuje Cię duża ilość językowych wpadek, wybierz się na kurs języka angielskiego częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ i nabieraj coraz więcej śmiałości w konwersacji. Dzięki metodzie bezpośredniej, będziesz uczyć się dyskusji w grupach – zaczniesz w końcu myśleć w obcym języku, zamiast tłumaczyć sobie w myślach każde słowo.

Zacieśnienie więzi – relacje z rodzicami

Gdy poznacie się bliżej, przyjdzie w końcu pora na spotkanie z rodzicami. Z tego względu warto by Twój wybranek choćby podjął zadanie rozumienia Twojego języka. Nawet, jeśli się go w pełni nie nauczy, pokaże, że podejmuje trud w poznaniu trudnej gramatyki i słownictwa, ponieważ mu na Tobie zależy. Tak poza tym, możesz być tłumaczem swojego ukochanego. Wszędzie tam, gdzie nie poradzi sobie sam, możesz go wspierać. Co do zrobienia dobrego wrażeniach na przyszłych teściach, liczy się przede wszystkim mowa ciała. Reszta to kwestia formalnego podtrzymania dyskusji.

Kolejny etap – budowanie wspólnego gniazda

Jeśli okazuje się, że Wasze uczucie nie było chwilowym zauroczeniem i pragniecie razem zamieszkać, a nawet stworzyć rodzinę, to świetna okazja na wychowanie dzieci dwujęzycznych. Mózgi dzieciaków, do których mówi się w dwóch językach, rozwijają się o wiele szybciej, a dzieciaki mają lepszy start jeśli chodzi o edukację i przyszłą pracę. Zamiast zatapiać nos w podręcznikach do języka obcego, mogą skupić się na innych przedmiotach lub zapisać się na dodatkowy język – wówczas będą władać co najmniej trzema językami. Takie umiejętności wbrew pozorom nie są częste, dlatego otwierają wiele możliwości zawodowych.