Edukacja
Hirudoterapia w leczeniu schorzeń

Medycyna naturalna z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Wiele osób korzysta z niej jako alternatywy dla standardowego leczenia. Zwykłe leki są zazwyczaj drogie, a co więcej, wywołują sporo skutków ubocznych. Szereg terapii medycyny naturalnej ma udowodnioną skuteczność, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystuje się je w zwalczaniu różnych dolegliwości. Zamiast faszerować się lekami, warto sięgnąć po alternatywne leczenie.

Lecznicze pasożyty

Pijawki wytwarzają wydzielinę, w której znajduje się szacunkowo około stu cennych związków. Przychodzą one człowiekowi z pomocą w radzeniu sobie z wieloma przypadłościami. Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami było znane już w starożytności, a dziś znów święci triumfy. Od 2004 roku jest uznane przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków za oficjalny środek leczniczy. Lekarze z wielu krajów stosują tę metodę w codziennym, standardowym postępowaniu medycznym.

Leczenie żylaków

Żylaki powstają na skutek cofania się krwi. Gdy wzrasta jej ciśnienie, zwiększa ona nacisk na ściany żył w nogach. Następnie naczynia krwionośne rozszerzają się  i nie wracają do swojego początkowego kształtu. W ten oto sposób tworzą się niewłaściwe poszerzenia żył, innymi słowy żylaki. W jaki sposób pomoże hirudoterapia? Poprzez umieszczenie pijawki na skórze pacjenta i przyczepieniu się jej za pomocą przyssawek i zębów, nakłuwa ona skórę i pobiera krew z żywiciela. W wydzielinie pijawki znajduje się m.in. hirudyna, która uważana jest za najmocniejszą substancję przeciwzakrzepową. Kilka zabiegów wystarczy, aby dostrzec znaczną poprawę, zanikanie opuchlizny i zmniejszenie poskręcanych zgrubień na nogach. Dodatkowo redukowana jest krzepliwość krwi i poziom trójglicerydów mających wpływ na tworzenie się zatorów żylnych.

Leczenie chorób układu sercowo-naczyniowego

Dzięki drogocennym substancjom zawartym w wydzielinie pijawek http://pijawki.abros.pl/ możliwe jest leczenie chorób serca, takich jak ból, kołatanie, choroba niedokrwienna czy zapalenie mięśnia sercowego. Postępowanie lecznicze z wykorzystaniem pijawek ma wzmacniać oraz polepszać jego stan, co w rezultacie da lepsze ukrwienie, poprawienie rytmu i likwidację stanów zapalnych.

About the author

Related Post