Edukacja
Nauka języka angielskiego nigdy nie była tak prosta!

Nauka języka angielskiego powinna być dostosowana do potrzeb kursanta. Klienci chcą, aby kurs trwał krótko i przynosił bardzo dobre efekty. Istotną rolę pełni lektor oraz metoda, którą stosuje wobec osoby biorącej udział w lekcjach. Dzięki indywidualnemu podejściu do potrzeb oraz wymagań kursanta znacznie łatwiej jest opanować nową wiedzę.

Na rynku na edukację języków obcych jest bardzo duże zapotrzebowanie. Dlatego też szkoły prześcigają się w przygotowywanych ofertach. Najczęściej obejmują one kompleksowe usługi, w które wliczone są możliwości wyboru metody, z jakiej pomocą będą prowadzone kursy. Jest to bardzo istotna część całego procesu edukacji językowej.

Wynika to z indywidualnych potrzeb każdego kursanta. Podstawową kwestią jest dobranie poziomu do obecnego stanu wiedzy, jaką posiada klient. Zbyt niski nie będzie przynosił zamierzonych efektów. W przypadku za wysokiego poziomu lekcji może dojść nawet do regresu. Stąd tak duży nacisk na dopasowywanie treści do obecnego stanu wiedzy klienta.

Jak metoda, to jaka?

Szkoły językowe coraz częściej jako swoją główną metodę nauczania wybierają techniki bezpośrednie. Pierwszą z nich był Callan, który obecnie występuje pod innymi nazwami z nieco zmodyfikowanymi sposobami przekazywania informacji. Direct Method for English wykorzystuje wielokrotne powtarzanie, dzięki czemu kursant szybciej zapamiętuje treści i jest w stanie stosować je w różnych kontekstach na co dzień.

Metody bezpośrednie są wybierane dla każdej grupy wiekowej. Lektorzy wykorzystują gry i zabawy językowe, różne odsłony dialogów, pytania i wizualizacje do nauki języka angielskiego. Dzięki temu uczniowie szybko zapamiętują treści i mogą je stosować jako gotowe szablony w rozmowie z obcokrajowcami. W ten sposób język jest opanowywany przede wszystkim na poziomie praktycznym. Teoria również jest wykładana, jednak główną osią zajęć jest stosowanie wiedzy na co dzień.

Więcej na temat angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ można poczytać na stronach szkół językowych, które oferują swoim klientom szeroki wachlarz możliwości.

About the author

Related Post