Edukacja
Jak mówić, aby nas słuchano?

Mówi się, że mowa jest srebrem, a milczenie złotem, jednak to właśnie dzięki słowom przełamujemy granice geograficzne i poznajemy nowe osoby. Jest przynajmniej kilka sposób na to żeby sprawić, aby inni nas słuchali i chcieli lepiej poznać. Wśród nich jest duża płynność wypowiedzi, ciekawy temat czy odpowiednia modulacja głosem.

Umiejętność przyciągania uwagi innych jest bardzo ważna, zwłaszcza w kontaktach międzyludzkich. Dzięki naturalnym predyspozycjom jesteśmy w stanie poznać więcej osób, łatwiej nawiązywać współpracę biznesową oraz ułatwić sobie docieranie do życiowych celów. Jest na to kilka prostych sposobów.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest znalezienie swojej drogi do osiągnięcia celu. Na przykład osoby, które bardzo często kontaktują się z obcokrajowcami, powinni w co najmniej zadowalającym stopniu opanować język angielski. Dzięki temu będą bliżej spełnienia swoich celów zawodowych. W ten sposób rozmówca łatwiej i szybciej ich zrozumie, a co za tym idzie, będzie chciał poznać zdanie swoich rozmówców na inne tematy niż tylko te biznesowe.

Szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ oferuje kompleksowe usługi w zakresie nauki języków obcych. Specjaliści podkreślają, że najważniejsze jest powtarzanie i zapamiętywanie najczęściej używanych konstrukcji językowych, dzięki czemu kursanci szybciej opanują w praktyce wykładane informacje.

Jak mówić, aby nas słuchano?

Jak już nasz język nie jest ograniczeniem, warto popracować nad tym, aby to jak mówimy przykuwało uwagę słuchaczy. Przede wszystkim nasza mowa powinna być płynna, a więc nie możemy używać słów wypełniaczy (typu: “właśnie” czy “no”), dźwięków namysłu (jak: “yhym”, “e” czy “mhm”), zbyt długich pauz oraz nie powinniśmy przeciągać wyrazów.

Kolejnym krokiem jest dobrze dobrany temat. Z reguły powinniśmy dopasować rozmowę do tego, co interesuje nas, ale także naszego towarzysza. W ten sposób dialog będzie samoczynnie płynął, bez sztucznego podtrzymywania. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc rozmowa sytuacyjna, na temat wydarzenia, na którym aktualnie się znajdujemy albo miejsca, w którym przebywamy.

About the author

Related Post