Edukacja
Angielski dla seniora

Języków obcych można nauczyć się w każdym wieku. Będąc na emeryturze, często zastanawiamy się, jak wykorzystać wolny czas. Warto rozpocząć wtedy naukę angielskiego lub przypomnieć sobie dawno nieużywany język. Kurs angielskiego dla dorosłych jest świetnym pomysłem na ciekawe zajęcie dla seniora. Daje nie tylko możliwość zdobycia nowych umiejętności, ale także motywuje do wyjścia z domu i zainwestowania w siebie, co dla osób w starszym wieku jest bardzo ważne.

Przełam stereotyp

Osoby starsze często uważają, że ich umysł nie jest już tak chłonny jak kiedyś i że nie poradzą sobie z przyswojeniem nowej wiedzy. 
Nie należy jednak popadać w przesadę i wmawiać sobie, że nie damy rady. Wielu seniorów z powodzeniem nabywa umiejętności przynajmniej podstawowej komunikacji w językach obcych. Ponadto specjaliści zauważają, że właśnie w dojrzałym wieku stymulacja i ćwiczenie umysłu są bardzo wskazane. W ten sposób możemy uchronić się przed demencją lub znacznie ją spowolnić. Warto przełamać stereotyp babci z krzyżówką czy sudoku. Bo choć są to bardzo pożyteczne rozrywki, to jeśli tylko mamy ochotę, możemy przecież zrobić coś więcej! Osoby będące na emeryturze coraz więcej podróżują i wyjeżdżają za granicę, czego wielu z nich nie mogło robić w młodości i choćby z tego powodu warto zachęcać ich do nauki języków obcych.

Metody nauki angielskiego

Seniorzy, którzy decydują się na naukę języka obcego, z reguły wybierają kursy prowadzone w sposób tradycyjny – tak jak w szkole. Nie ma jednak przeszkód, by osoby w starszym wieku spróbowały się uczyć metodami bezpośrednimi. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że w większym stopniu niż np. znana uczniom metoda gramatyczno-tłumaczeniowa rozwijają umiejętność bezpośredniej rozmowy w języku obcym. Jeśli na zajęciach dużo dyskutujemy w grupach czy z lektorem i jesteśmy motywowani do samodzielnego tworzenia wypowiedzi, to łatwiej będzie nam przełamać barierę językową np. podczas wycieczki za granicą. Czasami to właśnie najstarsze osoby w grupie kursantów są najlepiej przygotowane do zajęć, ponieważ mają na to więcej czasu i są silniej zmotywowane do nauki.

Jeśli interesuje Cię angielski dla dorosłych Częstochowa, jeszcze dziś odwiedź stronę: http://tarkowski.edu.pl/.

About the author

Related Post