Nie masz czasu na naukę języka, ale wiesz, że jest Ci potrzebny, by w końcu spełnić swoje marzenia? Zastanawiasz się, jak mimo napiętego kalendarza wygospodarować kilka chwil dziennie na zdobywanie wiedzy? Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak mimo braku czasu możesz szybko nauczyć się języka angielskiego, to w tym artykule zdradzamy, dlaczego wystarczy Ci jedynie 15 minut wolnego w Twoim harmonogramie.

Potęga 15 minut – nauka angielskiego

Na samą myśl o znalezieniu czasu na naukę z pewnością ogarnia Cię frustracja. Sądzisz, że potrzebujesz kilku wolnych godzin w tygodniu. Być może uważasz, że musisz je wygospodarować kosztem odpoczynku lub spotkania z przyjaciółmi, by nareszcie spełnić swoje marzenie o biegłym władaniu językiem angielskim. Bynajmniej. Tak naprawdę liczy się jakość nauki, a nie liczba minut, które na nią poświęcisz. Jak wykorzystać te informacje w praktyce? W zaplanowaniu codziennej nauki może pomóc Ci telefon lub tablet. Pomocne będą różne bezpłatne aplikacje, strony lub kanały na YouTube. Z ich pomocą każdego dnia poznasz nowe słówka, zwroty, zasady gramatyki lub fonetyki. Poza tym łatwiej Ci będzie zmotywować się do nauki, gdy baza wiedzy znajdzie się praktycznie pod ręką. Jeśli jednak chcesz poznać angielski od podstaw, potrzebujesz innych narzędzi i sposobów. Bez obaw – nie zajmą one więcej niż tylko 15 minut dziennie.

Nauka angielskiego w krótkich modułach

Zanim zaczniesz szukać narzędzi do nauki angielskiego dla początkujących, wykonaj test w sieci. Dzięki niemu dowiesz się, na jakim poziomie językowym jesteś. Być może okaże się, że co nieco wiesz i nie musisz zaczynać od zupełnych podstaw. Następny krok to zapisanie się na kurs. Idealna będzie szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Poznasz w niej ten język z zupełnie innej strony. Metoda nauczania wdrożona do zajęć na tym kursie, to poznawanie angielskiego przez konwersację. Dlaczego to jeden z lepszych sposobów na naukę? Przede wszystkim uczysz się od razu kilku rzeczy – poprawnej wymowy, przełamywania barier przed mówieniem po angielsku i poznajesz poprawny sposób konstruowania zdań. Wystarczy już jedna godzina w tygodniu, by małymi krokami poznawać angielski.