Polecane
Odpowiednia poduszka dla dziecka, czyli jaka?

Twój maluch potrzebuje nowej poduszki do spania, ale Ty nie wiesz, na jaką się zdecydować? Nic dziwnego. Wybór jest ogromny, a znalezienie tej idealnej może przypominać szukanie igły w stogu siana. Jednak kilka wskazówek się przyda, by szybciej wybrać najlepszą poduszkę do spania dla swojego dziecka. Znalezienie jej ułatwimy Ci w tym artykule.

Wypełnienie poduszki dla dziecka

Szukając poduszki, pierwsza rzecz, na którą powinieneś zwrócić uwagę to jej wypełnienie. Najlepiej sprawdza się pierz, puch lub lateks. Takie wnętrze sprawi, że dziecku będzie spało się wygodnie i przytulnie, a powierzchnia poduszki dopasuje się do kształtu jego głowy i pozycji, w jakiej śpi. Zwróć też uwagę na materiał powłoki, którą powleczony jest środek poduszki. Powinien być możliwie jak najbardziej naturalny. Często puchowa poduszka może być powleczona poliestrem, co sprawia, że główka dziecka się poci lub wręcz maluchowi trudniej się oddycha. Stawiajmy więc na naturalne i bawełniane powłoki.

Co z alergikiem?

Jeśli Twoje dziecko jest alergikiem, poduszka musi być dopasowana do jego schorzenia. W tym przypadku trzeba być jeszcze ostrożniejszym i nie kierować się jedynie wielkością czy wypełnieniem, ale i właściwościami antyalergicznymi. Bardzo dobrze sprawdza się, na przykład latek. Idealna poduszka dla dziecka cierpiącego na alergię, powinna też nadawać się do wyprania w pralce. W ten sposób ograniczymy bakterie i roztocza do minimum, co szczególnie ważne, gdy maluch jest przeziębiony.

Poduszka dla dziecka a wiek

Potrzeby naszego szkraba zmieniają się wraz z wiekiem. W pierwszych latach życia, dziecko bardzo szybko rośnie, więc wymiana kołdry i poduszki na większe jest konieczna. Pamiętajmy, żeby od małego uczyć malucha zdrowo spać. Co to oznacza? Warto dopasować poduszkę do pozycji, w jakiej wypoczywa, zadbać o wygodne łózko z materacem i poszewki z naturalnych tkanin. Bawełniane i flanelowe to najlepsze tekstylia do sypialni Twojego brzdąca. Znajdziesz je w tym sklepie internetowym: https://expertsnu.pl/. Ponadto, kupisz tam również antyalergiczne poduszki, kołdry i materace.

About the author

Related Post