Edukacja
Nowoczesne metody nauki języka

Język angielski przydaje się w codziennym życiu i to już wie chyba każdy. Dzięki niemu bez problemu zrozumiemy instrukcję obsługi po angielsku czy teksty popularnych piosenek. Nie będziemy mieć też problemów z porozumiewaniem się za granicą i jako jedni z nielicznych przeczytamy bestsellery, które nie są jeszcze dostępne w języku polskim. Jakie są skuteczne metody nauki angielskiego?

Metoda Callana

Chyba niejednokrotnie nauczyciele w szkole czy inne osoby, które już opanowały język, twierdzą, że najlepszą metodą nauki każdego języka, jest konwersacja. Jeśli nawet nauczymy się wszystkich słówek na pamięć i poznamy składnię, nikt nam nie zagwarantuje, że będziemy potrafili swobodnie porozumiewać się z innymi ludźmi. Dlatego najlepszymi metodami nauki są te bezpośrednie, wśród których najbardziej znana jest metoda Callana. Przede wszystkim zajęcia prowadzone są w 99% w języku angielskim. Nauka, co może niektórych dziwić, rozpoczynana jest nie od pisania czy czytania, a właśnie od mówienia. Lekcje polegają na wzajemnym zadawaniu pytań i odpowiadaniu przy wykorzystaniu słówek poznanych na lekcjach. W ten sposób od pierwszych godzin kursanci uczeni są konwersacji – nie tylko z nauczycielem, ale również z innymi kursantami.  Unowocześnioną wersją tej metody jest Direct Method for English. Korzysta z niej np. szkoła angielskiego Częstochowa, którą znajdziecie tutaj: http://tarkowski.edu.pl/.

Metoda Krebsa

Ta metoda oparta jest przede wszystkim na słuchaniu. Osoby uczące się za pomocą tego sposobu, wysłuchują gotowe zdania czy frazy, by móc je potem powtórzyć. Metoda ta wykształca w mózgu pewne schematy, które później używane są w czasie rozmowy automatycznie. Co ważne, uczyć można się nawet w domu. Wystarczy zainwestować w odpowiedni kurs. Dzięki kilkukrotnemu powtarzaniu zwrotów, nasza podświadomość rejestruje je, co pozwala nam szybko przestawić się z języka polskiego na angielski w trakcie konwersacji.

To oczywiście nie jedyne nowoczesne metody nauki angielskiego. Spośród innych wyróżnia się także metoda 5S, czyli nauka za pomocą zmysłów. Warto poczytać więcej na ten temat i znaleźć dla siebie odpowiedni sposób nauki.

About the author

Related Post